Kogo informować o błąkających się psach?

Raz jeszcze przypominamy, że zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom jest OBOWIĄZKIEM samorządów. Zgłaszać potrzebę wyłapania psa/kota, lub pomocy psu/kotu rannemu np. w wyniku wypadku drogowego należy zgłaszać – do urzędu miasta/gminy, policji i straży miejskiej/gminnej – jeśli działa na konkretnym terenie. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: https://inspektoratdebica.wordpress.com/gdy-znalazles-zwierze/

1130467_43060778Informacje z zakładki zostały zaktualizowane. Poza Pilznem, które w tym roku podpisało umowę na zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom z innym podmiotem niż dotychczas, wszystkie samorządy pozostają przy dotychczasowych rozwiązaniach – niestety, w zdecydowanej większości wciąż niezgodnych z Ustawą o ochronie zwierząt. Bezdomne psy i koty ciągle trafiają do punktów przetrzymywań, azyli, przechowalni, a nie do prawdziwych schronisk. Gm. Dębica po raz kolejny w „Programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Dębica” (każdy samorząd co roku ma obowiązek podjąć stosowną uchwałę) podała nieprawdę; wskazując jako miejsce, do którego będą trafiać bezdomne zwierzęta z terenu gminy – schronisko w Mielcu. W rzeczywistości bezdomne psy z Gm. Dębica przewożone są do przechowalni w Zawadzie. W ubiegłym roku ŻADNE zwierzę z Gm. Dębica nie trafiło do schroniska w Mielcu. Warto zauważyć, że jedyną gminą mającą umowę z prawdziwym schroniskiem, ale i odsyłającą tam realnie bezdomne zwierzęta jest Gm. Czarna. Doktor Karol Kusal, prowadzący schronisko Wesoły kundelek w Lesku, z którym Czarna ma umowę, potwierdza, że psy z tej gminy są do niego przywożone. Zaraz po przywiezieniu są ogłaszane na stronie schroniska i na jego profilu na Facebooku.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s