Wolontariat dla chętnych – wniosek OTOZ Animals

wolZ racji zawieszenia działalności Inspektoratu OTOZ Animals w Dębicy dzisiaj złożyliśmy w Ratuszu wypowiedzenie umowy patronatu, składając jednocześnie pismo o zielone światło dla wolontariatu w Azylu dla wszystkich zainteresowanych:

Szanowni Państwo,
W związku z zawieszeniem działalności dębickiego Inspektoratu OTOZ Animals, oraz wiążącym się z tym rozwiązaniem umowy patronackiej, której celem było współdziałanie w opiece nad zwierzętami z dębickiego przytuliska dla zwierząt, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o poczynienie starań na rzecz propagowania wolontariatu w przytulisku.
Otrzymujemy wiele zapytań dotyczących wolontariatu w dębickim azylu, przy czym wiele osób nie jest nawet świadomych tego, że w placówce taki wolontariat działa. Nie wiedzą również, na jakich zasadach.
Niestety, z oczywistych względów nie będziemy w stanie sprawować dalszej opieki nad wolontariatem, natomiast istniejące w tej chwili struktury i model działania pozwala przypuszczać, że będzie on funkcjonował sprawnie, zwłaszcza gdyby udało się uzyskać większą ilość chętnych.
W naszej ocenie, celowe byłoby zorganizowanie przez Urząd Miasta akcji promocyjnej, informującej o działaniu wolontariatu oraz o zasadach jego działania. W szczególności zasadne byłoby poinformowanie szerszej liczby adresatów o:
1.Zadaniach związanych z wolontariatem w przytulisku;
2.Godzinach przyjmowania wolontariuszy;
3.Zasadach bezpieczeństwa.
Uważamy, że taka forma promocji, połączona z podaniem konkretnych informacji, byłaby silną zachętą dla osób zainteresowanych acz niezdecydowanych.
Uprzejmie prosimy o rozważenie tego rozwiązania.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Wolontariat dla chętnych – wniosek OTOZ Animals

  1. IS pisze:

    Witam, chcę zapytać, czy coś wiadomo nt tego, że cyrk Korona się rozłożył w Dbcy? Przecież ponoć cyrki mają zakaz wstępu…

  2. Animals Dębica pisze:

    Cyrki nie mają zakazu wjazdu i pokazów w Dębicy – taki zakaz łamałby ustawę dot. działalności gospodarczych. Owszem, ponad rok temu na nasz wniosek ówczesna Rada Miejska wyraziła swój sprzeciw wobec wykorzystywania zwierząt w cyrkach, a władze miasta zapowiedziały, że Miasto Dębica nie będzie wynajmować terenów cyrkom, w których wykorzystywane są zwierzęta, ale prywatne firmy/osoby mogą to już robić i niestety robią. Zakaz mógłby być, ale dopiero w momencie, kiedy stosowny zapis znalazł by się w ustawie. Organizacje prozwierzęce walczą o taki wpis, ale jak wiadomo wprowadzanie takich zmian nie jest proste.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s