Kolejny kot wysterylizowany

kot_fredryTo już któryś z kolei kotek z os. Fredry, który został wykastrowany. O korzyściach przeprowadzania takiego zabiegu u kotów bezdomnych nie trzeba pisać. Należy natomiast wspomnieć o nieocenionej działalności Pań, które zajmują się właśnie tymi kotami.

Po pierwsze, to osoby, które nigdy same nie poprosiły o pomoc – to Inspektorat je zauważył i zaoferował, że może się dołączyć, wspierając karmą lub opłacając zabiegi. Wcześniej wyłącznie z własnych środków dbały o zwierzęta. Po drugie, nigdy nie oczekiwały wdzięczności za to co robią; nie prosiły nas o wpisy na stronie, podziękowania, dyplomy, zdjęcia z uściskiem dłoni, kwiaty, nagrody, wyróżnienia, itd…  Nie mają kont społecznościowych, by mogły pokazywać jak wielkie mają serca dla innych, licytować się na to kto robi więcej, pisać o sobie/czytać we wpisach od innych, że są wspaniałe. Oby każdy z nas mógł spotkać na swej drodze takie osoby. Przykładów anonimowej pomocy (kiedy to wręcz odmawiano podawania personaliów/nazw firm), z którą spotkaliśmy się jako Inspektorat w Dębicy, było zaledwie kilka. Cenimy ją bardzo i podtrzymuje ona w nas wiarę, że jednak można coś robić bezinteresownie.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s