Inne

Ze względu na wyjątkową sytuację, poniżej przedstawiamy zwierzęta które także szukają domów. Zaznaczmy, że nie znajdują się one pod opieką OTOZ Animals – Dębica. OTOZ Animals w Dębicy nie odpowiada za treść ogłoszeń. W sprawie adopcji prosimy kontaktować się na wymienione numery telefonów lub e-maile.

PRZYPOMINAMY: PSY NIE ZOSTANĄ ODDANE NA ŁAŃCUCH!

_________________

Dwa małe psy szukają nowych domów, ponieważ ich dotychczasowi opiekunowie są coraz starsi i nie są w stanie dobrze opiekować się zwierzakami. Pies w typie beagle’a ma 5 lat, rudy kundelek ma lat 3. Psiaki wychowywały się razem i najlepiej jakby razem znalazły nowe miejsce do zamieszkania. Są przyjacielskie, potrafią ładnie bawić się z dziećmi. Kontakt w sprawie adopcji: 665 171 558

DSCN1941DSCN1948

_________________

Frodo (z Krosna)

10986842_354681834719938_3988692913914894589_nMiało być pięknie…dom, ogród, rodzina, zaproszenia na wizyty poadopcyjne… czekało legowisko i miska… a skończyło się oddaniem szczeniaka po około tygodniu z potwornym zapaleniem skóry, z otwartymi ranami wokół szyi i strupami na skórze, jednocześnie bez jakiejkolwiek adnotacji w książeczce zdrowia co i jak zostało mu podane już u nowego weterynarza!
Co zawiodło? Brak wyobraźni, nieodpowiedzialna decyzja czy fatalna „opieka” innego weterynarza?
Frodo wyleczony – z pobraną zeskrobiną skórną 24.01.2015 r. potwierdzającą zanik nużycy – pojechał do nowej rodziny. Opiekunowie dostali zalecenia i płyn do kąpieli odnawiającej się skóry… Dlaczego wrócił?
1. Demodex canis – psia nużyca nie zaraża ludzi – więc niebezpieczeństwo odpada,10922791_354681911386597_2833764102753627499_n
2. Zeskrobina i skóra bez ran potwierdzały koniec stanu ostrego choroby – niedoleczenie odpada,
3. Niepoinformowanie opiekunów o delikatnej skórze, wrażliwej do opieki na lata – odpada, gdyż opiekunowie sami zadeklarowali się dokończyć leczenie już wcześniej i nikt nie ukrywał w ogłoszeniach w jak ciężkim stanie był szczeniak. Czekano tydzień i zamiast szukać pomocy u innego weterynarza, oddano Froda w potwornym stanie. Dzisiaj po niespełna tygodniu od nieudanej adopcji wrócił już praktycznie do zdrowia – sierść pięknie błyszczy, a po ranach nie ma prawie śladu… Chętnych na zaoferowanie trzymiesięcznemu maluchowi nowego, odpowiedzialnego domku prosimy o kontakt tel. 730 083 793.

_________________

Ruda II

W styczniu pisaliśmy o trójce szczeniaków, które urodziły się nad rzeką w Lubzinie i którymi zaopiekowała się Pani Alicja. Szczenięta szczęśliwie znalazły domy, ale nie były to wszystkie z miotu. Teraz udało się złapać kolejną suczkę. Suczka, nazwana roboczo Ruda II, przebywa u Pani Alicji i przechodzi intensywną socjalizację. Zainteresowanych adopcją prosimy o kontakt telefoniczny – 508 611 156

ruda II_Lubzina_3ruda II_Lubzina_1

_________________

Gospodarstwo jak wiele innych w Zasowie, tylko pozornie, podjeżdżając bliżej widać kolejno czarne punkty – psy. Na tę chwilę jest ich tu 16, jeszcze wczoraj było 19. Ich opiekun Pan Zbyszek dba o swoje stadko, wszędzie widać miski, a zwierzęta są zadbane. Sam ze starszą mamą nie da jednak rady, więc maluszki chętnie odda, a starsze psy pomożemy mu wysterylizować. Niedługo jego podpieczonych odwiedzi weterynarz. Dzisiaj wspomogliśmy zwierzęta karmą ze zbiórek.
Do adopcji jest 8 szczeniaków – 7 suczek i 1 piesek – czarny kudłacz. Pieski nie będą duże. Matki można zobaczyć na posesji Pana Zbyszka. Osoby zainteresowane przygarnięciem maluchów proszone są o kontakt z Panem Zbyszkiem – tel. 14 683 13 70.
Wszystkich, którzy mogliby wspomóc sterylizację, szczepienia, odrobaczenia i inne niezbędne zabiegi prosimy o „grosik” na nasze konto: Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals – Inspektorat w Dębicy, ul. Świętojańska 41/16, 81-391 Gdynia, nr konta: 94 2030 0045 1110 0000 0245 5520, z dopiskiem „psy z Zasowa”.

_________________

Suczka – JASŁO

16.07. pod opiekę miasta Jasło trafiła sunia i jej 5 szczeniaczków. Sunia od wielu miesięcy błąkała się w okolicy Podzamcza. Jest śliczną, puszystą, małą suczką. Szybko nabiera zaufania do ludzi, to jeszcze młoda psinka, ma nie więcej niż półtora roku. Szczeniaki mają już domy, na adopcję czeka tylko sunia. Tel. kontaktowy: 888 303 929

4 odpowiedzi na „Inne

 1. pyśka pisze:

  o.O
  Cudo..
  Ja tak kocham pieski !!!..
  Te są cudne, a jak ktoś tak nie uważa, to jest po prostu dziwny.. (jak dla mnie)
  Muszę któregoś adoptowac.
  Przeydałby mi się 🙂
  Także..
  Ech !
  Nie ma co gadac.
  Po prostu piękno w jednym słowie 😀

 2. justyna pisze:

  Czy w tym towarzystwie jest jamnik, jeżeli tak w jakim wieku?

 3. Animals Dębica pisze:

  Niestety, u nas jamników brak. Najbliżej do jamnika Wikusiowi – jest długi i ma krótkie łapki, a do tego bardzo kochany:)
  Jamniki do adopcji można znaleźć pod tym linkiem: http://jamniki.eadopcje.org/do_adopcji

 4. jpg pisze:

  ten szczeniak fredro milutki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s