Wolontariat

UWAGA: Informujemy, że z dniem 23 sierpnia 2015 r. Inspektorat OTOZ Animals w Dębicy zawiesza działalność. Niemniej jednak, wszystkie rozpoczęte sprawy zostaną zakończone.

Do naszego Inspektoratu przyjmujemy WYŁĄCZNIE osoby pełnoletnie.
Do szkolenia i egzaminu (odbywającego się na Podkarpaciu zwykle raz w roku) mogą przystąpić WYŁĄCZNIE osoby, które min. 6 m-cy działają w naszym Inspektoracie jako wolontariusze. Inspektorzy mają już znacznie więcej obowiązków niż wolontariusze – pełnią dyżury, obsługują telefon Inspektoratu, przeprowadzają interwencje, prowadzą pogadanki w szkołach itp. (Więcej informacji: https://inspektoratdebica.wordpress.com/2013/01/03/zostan-inspektorem-otoz-animals-rusza-szkolenie/)

W razie pytań, chęci pomagania razem z nami – zapraszamy do kontaktu; dzwoniąc czy pisząc na nasz e-mail. Prosimy nie kierować się chwilą, ale dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Niestety, nasze doświadczenie wskazuje, że dla wielu osób przygoda z pomaganiem zwierzętom kończy się po jednej, czy dwóch wizytach w azylu. Czekamy na osoby oczywiście kochające zwierzęta, ale także z podejściem do nich (czyli niebojące się i mające do nich szacunek), cierpliwe i odpowiedzialne.

4 odpowiedzi na „Wolontariat

  1. Oli pisze:

    a czy można chodzić z rodzicami i pomagać np.wyprowadzać psy na sapcer bawić się z nimi albo odwiedzać?tam jest mój pies…. proszę …czy mogłabym się z nim zobaczyć?

  2. Bono pisze:

    No pewnie, od razu podaj nazwisko i adres, to szybciej zrobi się sprawę o porzucenie psa. Dziecko, zastanów się co piszesz. Najpierw pozbywacie się psa, a potem chcecie „pomagać”? Komu? Takim psom porzuconym właśnie jak sami to zrobiliście?

  3. Marta pisze:

    Od ilu lat można zostać wolontariuszem?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s